پاسخ به شبهات

چرا اسراییل یک دولت بدون ملت است؟

احمد اخگر – خبرگزاری قدس:

روند شکل گیری کشورها آن است که مردم ساکن در یک جغرافیای خاص و دارای فرهنگ و تمدن مشترک و یا نزدیک به هم، از میان خود دولتی را برای انسجام دهی به فعالیت ها و تامین نظم و امنیت انتخاب می کنند. البته ممکن است یک جریانی از میان همان مردم با استفاده از زور و یا خدعه دولت را در دست بگیرد اما بازهم این دولت، دولتِ همان ملت است. پلیس و ارتش و دولتمردان از میان همان مردم هستند و جابجایی قدرت در این جوامع نیز یک امر دور از انتظار نیست.

اما این واقعیت طبیعی درباره رژیم صهیونیستی صادق نیست. دولت صهیونیستی فاقد این روال طبیعی و تاریخی است. صهیونیست ها ملت جغرافیای فلسطین محسوب نمی شوند.آنها جمعیتی هستند که بر اساس یک طرح استعماری به نام طرح صهیونیسم از دورترین نقاط دنیا با کمک دولت استعماری انگلیس و بدون اجازه ملت فلسطین به این سرزمین منتقل شده اند. همچنین با کمک ارتش انگلیس، زن و مرد صهیونیستی آموزش نظامی دیده و با تجاوز به ملت فلسطین آنها را قتل عام و آواره کرده اند و سپس این قدرت نظامی تاسیس یک دولت در جغرافیای اشغال شدهِ فلسطین را اعلام می کند.

زن و مرد جامعه صهیونیستی نظامی محسوب شده و عضو رسمی ارتش این رژیم محسوب می شوند. به همین دلیل دولت صهیونیستی در واقع به مثابه یک شورای فرماندهی نظامی بر یک پادگان نظامی عمل می کند. به عبارت دیگر اسرائیل یک دولت بدون ملت است زیرا ملت فلسطین، قتل عام و از آن اخراج شده اند و یک قدرت نظامی که این جنایت را سامان داده و فلسطین را اشغال کرده در آن مستقر است.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا