معرفی کتاب

فلسطین از نگاه مقام معظمر رهبری

درباره کتاب فلسطین

آرمان امام‌خمینی قدّس سره جان تازه‌ای به پیکر انتفاضه دمید و ابتکار تعیین جمعه‌ی آخر ماه مبارک رمضان به عنوان «روز جهانی قدس» عامل ماندگاری مسأله‌ی فلسطین گردید. پس از ارتحال آن حکیم الهی، عَلَم این آرمان‌خواهی بر دوش خلف صالح او یعنی حضرت آیت‌الله خامنه‌ای دام ظلّه العالی قرارگرفت. گستره‌ی اطلاعات معظم له و اشراف ایشان بر مبانی فقهی، تاریخی و سیاسی مسأله‌ی فلسطین، هر محقق و شیفته‌ی علم را به پای سخن ایشان می‌کشاند. اثر حاضر تلاشی ناچیز به منظور تسهیل استفاده‌ی علاقه‌مندان بهره‌مندی از محضر ایشان است. براساس وعده‌ی صدق ایشان، آزادی فلسطین و نابودی اسرائیل از وقایع حتمی خواهدبود و امیدواریم که ما نیز آن روز طلایی را ببینیم و به امامت ایشان در قدس، نماز برپا نماییم.

پیشگفتار

بر هیچ کس پوشیده نیست که انقلاب اسلامی ایران بر پایه ی مبانی دین مبین اسلام به وجود آمده است. بر همین اساس حمایت از منافع جهان اسلام و بالخصوص ملتهای مظلوم مسلمان از اولین شعارهایی بود که توسط بنیانگذار مقدس جمهوری اسلامی قدّس سره مطرح گردید.
این در حالی بود که رژیم منحوس پهلوی جزو اولین دولتهای اسلامی بود که اسرائیل این دولت جعلی را به رسمیت شناخته بود.
آرمان امام خمینی قدّس سره جان تازه ای به پیکر انتفاضه دمید و ابتکار تعیین جمعه ی آخر ماه مبارک رمضان به عنوان « روز جهانی قدس » عامل ماندگاری مساله ی فلسطین گردید.
پس از ارتحال آن حکیم الهی، عَلَم این آرمان خواهی بر دوش خلف صالح او یعنی حضرت آیت الله خامنه ای دام ظلّه العالی قرارگرفت.
گستره ی اطلاعات معظم له و اشراف ایشان بر مبانی فقهی، تاریخی و سیاسی مساله ی فلسطین، هر محقق و شیفته ی علم را به پای سخن ایشان می کشاند.
اثر حاضر تلاشی ناچیز به منظور تسهیل استفاده ی علاقه مندان بهره مندی از محضر ایشان است.
براساس وعده ی صدق ایشان، آزادی فلسطین و نابودی اسرائیل از وقایع حتمی خواهدبود و امیدواریم که ما نیز آن روز طلایی را ببینیم و به امامت ایشان در قدس، نماز برپا نماییم.

 

مقدّمه

معروف است؛ پیش از جنگ اوّل جهانی و در زمان سلطان عبدالحمید عثمانی گروهی از متنفّذین یهودی به او پیشنهاد می کنند که سرزمین فلسطین را جهت اسکان یهودیان عالم به آنها بفروشد!
جوابی که وی به آنها داد نشان دهنده ی ته مانده غیرت اسلامی در یک سلطان مستبد عثمانی است.
وی می گوید: « ما تاکنون نشنیده ایم که یک آدم زنده ( ولو محتضر )را کالبدشکافی کنند. » بعد از ناکامی عثمانی در فتح وین سقوط تدریجی این امپراطوری شروع شد. شکست در برابر روسها و از دست دادن کریمه نشانه های دیگری از زوال تدریجی این حکومت مسلمان بود. اروپائیان همزمان با محاصره ی نظامی و سیاسی عثمانیان، یک جنگ روانی را هم علیه آنها سامان دادند و لقب مرد بیمار اروپا به دولت عثمانی دادند.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا