اتحادیه بین المللی نوجوانان و جوانان مخالف اشغالگری

بیانیه اتحادیه بین المللی نوجوانان و جوانان مخالف اشغالگری به مناسبت روز جهانی مسجد

به گزارش روابط عمومی اتحادیه بین المللی نوجوانان و جوانان مخالف اشغالگری، 30 مرداد برابر با 21 آگوست سالروز آتش زدن مسجد الاقصی، قبله نخست اسلام، از سوی صهیونیست ها در سال 1348 (1969) است. این روز به پیشنهاد جمهوری اسلامی در سازمان همکاری های اسلامی به عنوان روز جهانی مسجد ثبت شده استاتحادیه بین المللی نوجوانان و جوانان مخالف اشغالگری به همین مناسبت بیانیه ای صادر کرده است. در این بیانیه آمده است:

بسم الله الرحمن الرحیم

مسجد الاقصی برجسته ترین و مهمترین و تاریخی ترین نماد هویت اسلامی فلسطین است و رژیم صهیونیستی همانطور که یونسکو بارها تاکید کرده است فاقد هر گونه ارتباط تاریخی و دینی با این مکان خاص اسلامی دارد، تلاش دارد با حذف این مهمترین نماد هویتی فلسطین، هویت نامشروع، اشغالگرانه و جعلی خود را تقویت کند.

اتحادیه بین المللی نوجوانان وجوانان مخالف اشغالگری ضمن محکوم کردن تجاوزات رژیم صهیونیستی به مسجد الاقصی و قدس شریف تاکید دارد که اشغال فلسطین و جعل یک رژیم بر پایه اشغال نامشروع بوده و باید اشغال فلسطین پایان یابد و جامعه جهانی بر اساس منشور سازمان ملل متحد، اعلامیه جهانی حقوق بشر و حقوق بشر دوستانه، مکلف است از تلاش های ملت فلسطین برای آزاد سازی وطن خود از اشغال حمایت کند.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا