اسناد و انتشارات

علامه طباطبایی و شهید مطهری؛ بیانیه و زمینه‌سازی جهت حمایت مالی از فلسطینیان

عصر روز نهم آوریل ۱۹۴۸ ناگهان نعره های گوشخراش بلندگوهای اسرائیل در قریه دیریاسین که کنار شهر بیت‌المقدس واقع است پیچیده و با ارعاب و تهدید مردم را دعوت به تخلیه دهکده و بیرون رفتن و دست شستن از دار و ندار خود می کردند.مردم بی دفاع گیج و حیران و مضطرب برای فهمیدن علت حادثه به هرسو می دویدند در چنین وضع بحرانی.

سربازان شقی یهودی مثل گرگان مست مردم را به محاصره کشیدند گویا می خواستند همه کینه ها و درد دل‌هائی که در طول هزارها سال دربدری یهود از تمام مردم روی زمین داشتند.بسر این مشت مردم که همیشه آنان را پناه می دادند و حمایت می کردند خالی کنند.

دریدن شکم زنها و سر بریدن بچه ها در دامان و یا جلو چشم مادران و آتش زدن زنده ها از کارهای عادی آن گفتارهای گرسنه بود.جنایت‌پیشه‌های وحشی.
عده ای از دختران عرب را اسیر کردند و لخت و عریان در کامیون‌های بی سرپوش ریختند و در شهرهای یهودی مخصوصا در شهر بیت المقدس جدید از بین مردم عبور می دادند و یهودیان رذل و پست از آنان عکس می گرفتند.

این جنایت وحشیانه دنیا را تکان داد، جمعیت صلیب سرخ بین المللی آقای (م جاک.) دیگنیر را برای مطالعه وضع این قریه فرستاد.

یهودیان پس از اطلاع یک روز موعد بازدید را عقب انداختند و در ظرف آن یک روز تا آنجا که توانستند آثار جنایت را محو کردند و مخصوصا اجساد مثله شده یکصد و پنجاه نفر را در چاهی ریختند و در آنرا بستند.(نقل از کتاب تجاوزات یهود.از انتشارات اتحادیه دول عرب) این یک نمونه از صدها جنایتی است که یهودیان نسبت به مسلمانان فلسطین انجام داده و می دهند.

حال تو ای خواننده غیور اگر از خواندن این سطور متأثر گشته ای و به عنوان یک انسان مسلمان و یا لااقل به عنوان یک انسان می خواهی به زجرکشیدگان فلسطین کمکی بنمائی می توانی مبلغی هر چند هم ناچیز باشد به یکی از سه حساب زیر بریزی و در راه نجات فلسطین عزیز قدمی برداری.

این سه حساب توسط سه تن از دانشمندان روشنفکر دینی تأسیس گشته است.
۱ـ بانک ملی شعبه مرکزی حساب شماره ۷۷۳۸
۲ـ بانک بازرگانی شعبه مرکزی حساب شماره ۴۵۱۶۰۰
۳ـ بانک صادرات شعبه بازار حساب شماره ۹۵۹۵»

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا