اتحادیه بین المللی نوجوانان و جوانان مخالف اشغالگری

نمایشگاه «هفته فرهنگی فلسطین» افتتاح شد

نمایشگاه «هفته فرهنگی فلسطین؛ ۷۶ سال مقاومت در برابر اشغالگری» امروز در موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس افتتاح شد.

نمایشگاه «هفته فرهنگی فلسطین؛ ۷۶ سال مقاومت در برابر اشغالگری» با حضور آیت الله محمد حسن اختری مشاور رئیس جمهور و رئیس کمیته حمایت از انفلاب اسلامی مردم فلسطین نهاد ریاست جمهوری ، حجت‌الاسلام والمسلمین میثم امرودی مشاور فرهنگی وزیر امور خارجه و دبیرکل مجمع فعالان آزادی قدس شریف ، «دکتر سید صلاح فحص» نماینده جنبش امل لبنان در ایران ، سید ابوالقاسم رحیمیان دبیرکل اتحادیه بین المللی نوجوانان و جوانان مخالف اشغالگری ، بیانی رئیس آموزش و پرورش منطقه 14 تهران ، اسماعیل نوری معاون فرهنگی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی ، محمد شاهدی فائم مقام جمعیت دفاع از ملت فلسطین و جمعی از شخصیت‌های فعال در حوزه فلسطین، امروز (سه‌شنبه) در گالری فکه موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار شد.

در ابتدای مراسم آیت الله اختری با تاکید بر اینکه مقاومت فلسطینی‌ها در برابر رژیم صهیونیستی تداوم دارد، گفت: از ابتدای عملیات «طوفان‌الاقصی» تا امروز نکبت برای اسرائیلی‌ها کاملا ظهور و بروز پیدا کرده است.
آیت الله «محمدحسن اختری» مشاور رئیس جمهور و رئیس کمیته فلسطین نهاد ریاست جمهوری در آیین افتتاحیه نمایشگاه هفته فرهنگی فلسطین که امروز (سه‌شنبه) در موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار شد، اظهار داشت: امروز یکی از بهترین، موثرترین و زیباترین روش و راهی که می‌توان توسط آن آرمان‌ها را زنده کرد و ایده‌ها را منتشر کرد، ذوق هنرمندی است.
آیت الله اختری افزود: در ایام روز نکبت قرار داریم و جای بسی شکر است که بعد از گذشت چند دهه فلسطینیان و مسلمانان شاهد روز نکبت «اسرائیل» هستند.

رئیس کمیته فلسطین نهاد ریاست جمهوری ادامه داد: از ابتدای عملیات «طوفان‌الاقصی» تا امروز نکبت برای اسرائیلیان کاملا ظهور و بروز پیدا کرده است.
وی خاطرنشان کرد: امروز می‌بینیم که وزیر تندرو اسرائیلی آنقدر منفور شده که او را از همایش‌ها و مراسم‌ها بیرون می‌کنند. بر همین اساس درخواست دارم که این نکبت اسرائیل را به نمایش دربیاوریم.

آیت الله اختری اضافه کرد: در حال حاضر بیش از یک میلیون نفر آواره اسرائیلی داریم که نمی‌توانند به شهر‌ها و شهرک‌های خودشان بازگردند. پس ما باید اینها را به تصویر بکشیم تا قدرت و پیروزمندی فلسطینیان و مقاومت را به نمایش بگذاریم.
رئیس کمیته فلسطین نهاد ریاست جمهوری عنوان کرد: مردم و گروه‌های مقاومت فلسطینی از سال ۱۹۴۸ تا امروز چند دهه است که در حال مقاومت و مبارزه با اسرائیل هستند؛ ولی پیروزی‌های آن‌ها از زمانی آغاز شد که دین و اسلام به میدان آمد و مبارزان فلسطینی با عنوان جهاد اسلامی و مقاومت اسلامی نبرد و مقاومت خودشان را با اسرائیل آغاز کردند و تا امروز هم همچنان ادامه دارد.

در ادامه حجت‌الاسلام امرودی با اشاره به ضرورت تشکیل جلسه «روز نکبت» گفت: در مورد کشتاری که در غزه صورت می‌گیرد، تا ۱۰۰ سال آینده می‌توان برای آن رمان‌ و قصه‌ نوشت که این اقدام غوغایی در عالم از مظلومیت مردم غزه ایجاد خواهد کرد.
حجت‌الاسلام والمسلمین «میثم امرودی» مشاور فرهنگی وزیر امور خارجه و دبیرکل مجمع فعالان آزادی قدس شریف در آئین افتتاحیه نمایشگاه هفته فرهنگی فلسطین که صبح امروز (سه‌شنبه) در موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار شد؛ اظهار داشت: برخی از نعمت‌ها که نعمت‌های مقدسی هستند و تکرار آن‌ها نباید مورد فراموشی قرار بگیرد، ضرورت تشکیل جلسه «روز نکبت» است.
حجت‌الاسلام امرودی افزود: امروز بیش از ۲۰۰ شبکه فارسی زبان القای شبهه می‌کنند. حتی شاهد هستیم که این شبکه‌ها شبهاتی را راجع به عاشورا و امام حسین (ع) نیز القاء می‌کنند. بر این اساس هرچیزی را که می‌خواهیم ارزیابی کنیم باید ببینیم چه چیزی به دست می‌آوریم و چه چیزی را از دست می‌دهیم.


دبیرکل مجمع فعالان آزادی قدس شریف ادامه داد: در مورد عملیات «طوفان‌الاقصی» و «وعده صادق» باید بگویم که اینها برای ما پیروزی بود و یا شکست بود. خیلی متاسف هستیم که تا امروز بیش از ۳۵ هزار شهید دادیم که در میان آنها زنان و کودکان بودند و به فجیع‌ترین شکل ممکن هم به شهادت رسیدند.
وی خاطرنشان کرد: امروز کشتاری در غزه صورت گرفته است که تا ۱۰۰ سال آینده می‌توان برای آن رمان‌ها و قصه‌ها نوشت که این اقدام غوغایی در عالم از مظلومیت مردم غزه ایجاد خواهد کرد. البته تاریخ اگر بتواند خودش را از زیر امپراطوری رسانه‌ای صهیونیست‌ها بیرون بکشد.


حجت‌الاسلام امرودی اضافه کرد: امروز شاهد خلق صحنه‌هایی در غزه هستیم که حق زندگی، سلامت، درس خواندن را از مردم سلب کرده است و به تعبیر دبیرکل سازمان ملل این شهر به یک زندان غیرمسقف تبدیل شده است.
دبیرکل مجمع فعالان آزادی قدس شریف عنوان کرد: چرا «یوم النکبت» باید برگزار شود؟ علت آن برای این است که یادآوری کند که یک اینها برای محو بشریت آمدند. آنها آمدند و بیش از ۷۰۰ هزار نفر از فلسطینیان را رسما کوچاندند. نزدیک به ۲ میلیون نفر به اردن رفتند، ۵۰۰ هزار نفر به سوریه و ۵۰۰ هزار نفر هم به لبنان رفتند.
وی اظهار داشت: صهیونیست‌ها یک کشور را با طرح عنوان جعلی «اسرائیل» محو کردند. الیته باید سعی کنیم از واژه و کلمه رژیم صهیونیستی در قبال آن استفاده کنیم.


حجت‌الاسلام امرودی با اشاره به حمله موشکی ایران به پایگاه عین‌الاسد، گفت: امروز یمن، سوریه، لبنان و عراق نیز در راستای حمایت از فلسطینی‌ها مواضع آمریکا را در منطقه مورد هدف قرار می‌دهند.
دبیرکل مجمع فعالان آزادی قدس شریف با تاکید بر اینکه همیشه در آرزوی وحدت شیعه و سنی بودیم، بیان داشت: امروز خوشبختانه وحدت بین شیعه و سنی عملا شکل گرفته است. امروز یمن شیعه از حماس سنی دفاع می‌کند و امروز عمل به قرآن را در عرصه میدان مشاهده می‌کنیم. پس ما مسلمانان باید بدانیم که اگر وحدت داشته باشیم، آمریکا و اسرائیل نمی‌توانند مشکلی برای ما ایجاد کنند.


وی ادامه داد: امروز جریان عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی تمام شده است و آمریکا مجبور است برای حمایت از «اسرائیل» هواپیماهای خودش را مستقیما به سمت سرزمین‌های فلسطین اشغالی پرواز دربیاورد. تا قبل از عملیات «وعده صادق» کسی نمی‌توانست «اسرائیل» را هدف قرار دهد و حالا امروز نفس این عملیات پیروزی بزرگی است. این عملیات ابهت رژیم صهیونیستی را شکسته است. امروز می‌بینیم که آمریکا مجبور است با حزب‌الله لبنان مذاکره کند.

گفتنی است هفته فرهنگی فلسطین به همت اتحادیه بین المللی نوجوانان و جوانان مخالف اشغالگری و مشارکت موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس و آموزش و پرورش منطقه 14 تهران افتتاح و علاقمندان می‌توانند برای بازدید از این نمایشگاه از تاریخ ۲۵ لغایت ۳۱ اردیبهشت از ساعت ۹ صبح الی ۱۸ به گالری فکه موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس به نشانی میدان ونک – بزرگراه شهید حقانی – انتهای خیابان سرو – روبروی پارک طالقانی – موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس مراجعه کنند.

مشاهده بیشتر
دکمه بازگشت به بالا