اخبار جمعیتخبر یک

امرودی رئیس تشکل مردمی مجمع سازمانهای مردم نهاد حامی فلسطین شد

اعضای مجمع سازمانهای مردم نهاد و فعالان حامی فلسطین در جلسه فوق العاده خود با اکثریت آرا حجت الاسلام و المسلمین میثم امرودی را به عنوان رئیس این مجمع و جایگزین دکتر حسین امیر عبداللهیان انتخاب کردند.
به گزارش  روابط عمومی جمعیت دفاع از ملت فلسطین، پیش از این دکتر حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان ریاست این تشکل مردم نهاد ایرانی را که سازمانها و فعالان زیادی عضو آن هستند، برعهده داشت.
برپایه این گزارش، مجمع سازمانهای غیردولتی و فعالان حامی آزادی قدس شریف در سال 1385، با هدف کلی «تلاش در جهت تحقق آرمانهای رهبر کبیر و فقید انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (قدس سره) و منویات ولی فقیه و رهبر انقلاب اسلامی حضرت آیت الله خامنه‌ای (مدظله العالی) در راستای حمایت از فلسطین و آزادی قدس شریف» مرکب از سازمانهای غیردولتی و افراد فعال در حوزه مباحث مربوط به حمایت از آزادی فلسطین و قدس شریف، مبارزه با صهیونیسم، رژیم اشغالگر قدس و مقاومت اسلامی تشکیل شد.
در نشست فوق العاده ای که اعضای این مجمع عصر روز گذشته در محل دبیرخانه کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه و قدس برای تعیین جایگزین امیرعبداللهیان برگزار کردند، حجت الاسلام والمسلمین میثم امرودی با رای اکثریت ارای اعضا به عنوان دبیرکل جدید مجمع سازمانهای مردم نهاد و فعالان حامی فلسطین انتخاب شد.
پیش از امیرعبداللهیان، مرحوم حسین شیخ الاسلام و پیش از ایشان نیز مرحوم حجت الاسلام محتشمی پور ریاست این تشکل مردم نهاد را برعهده داشت.
حجت الاسلام امرودی پس از انتخاب از سوی هیات مرکزی مجمع با بیان اینکه مردمی بودن این تشکل انگیزه اصلی برای پذیرفتن این مسولیت است به سند تحول ارائه شده در دوره دبیرکلی مرحوم مهندس شیخ الاسلام اشاره کرد و آن را محور فعالیت های خود برشمرد.
وی تصریح کرد: انسجام بین تشکل های مردمی حامی فلسطین و فعالان این حوزه، ارتباط با تشکل های مردمی حامی فلسطین در سطح دنیا، افزایش فعالیت ها داخلی و خارجی، استفاده حداکثری از ظرفیت های مردمی برای نشر معارف فلسطین و قدس شریف، صهیونیسم شناسی ، تلاش برای پاسخ به شبهات این حوزه در سطح افکار عمومی، رصد بموقع تحولات مربوط به فلسطین، قدس و مقاومت اسلامی، عکس العمل به موقع نسبت به رویدادهای فلسطین و قبله اول مسلمانان و توجه به منویات مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم از جمله تلاشها در چارچوب برنامه های مجمع خواهد بود.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا