اخبار جمعیتخبر یک

در دیدار رهبر جماعت اسلامی پاکستان با دبیرکل جمعیت دفاع از ملت فلسطین مطرح شد

حجت الاسلام رحیمیان: مساله فلسطین نقطه وصل ملتهای مسلمان است // مولانا سراج الحق: حاکمانی که نسبت به جنایات صهیونیست ها سکوت می‌کنند از خدا نمی‌ترسند بلکه از آمریکا می ترسند

به گزارش روابط عمومی جمعیت دفاع از ملت فلسطین، هیئتی به ریاست مولانا سراج الحق رهبر جماعت اسلامی پاکستان با حجت الاسلام والمسلمین محمد حسن رحیمیان در محل جمعیت دفاع از ملت فلسطین دیدار و گفتگو کردند.در ابتدای این دیدار، حجت الاسلام والمسلمین رحیمیان نعمت اسلام را بزرگترین نعمت دانست و گفت: مرزهای جغرافیایی، اعتباریست و در حقیقت مرز اصلی مرز اسلام و کفر  و مرز حق و باطل است لذا ما فرقی بین ملت ایران و پاکستان نمی دانیم چون هر دو مسلمانیم. وی افزود: انقلاب اسلامی ایران همراه با دفاع از فلسطین و مخالفت با رژیم صهیونیستی آغاز شد و بعد از پیروزی انقلاب هم، امام خمینی روز جمعه آخر ماه رمضان را به عنوان روز جهانی قدس اعلام کرد. وی با اشاره به حمایتهای همه جانبه جمهوری اسلامی ایران از آرمان فلسطین گفت: مساله فلسطین نقطه وصل ملتهای مسلمان و فراتر از مذاهب است. 

دبیر کل جمعیت دفاع از ملت فلسطین گفت: ایران به همان اندازه که از حزب الله لبنان شیعی حمایت می کند، از مقاومت فلسطین  اهل تسنن هم حمایت می کند و هیچ  تفاوتی بین آنها نمی گذارد و حتی حمایت از حزب الله لبنان نیز به دلیل اهمیت مسئله فلسطین است.

 

حجت الاسلام والمسلمین رحیمیان افزود: پیروزی فلسطین در عملیات طوفان الاقصی باعث افتخار و سربلندی مسلمانان و محور مقاومت شد و دشمن صهیونیستی هم با جنایات خود نه تنها دل مسلمانان، بلکه قلب همه آزادگان جهان را به درد آورد. شهادت کودکان فلسطینی از یک جهت بار دیگر اوج مظلومیت فلسطین را جهانی کرد  و از سویی دیگر  خوی وحشیانه و جنایاتکارانه رژیم صهیونیستی را برای جهانیان نمایان کرد و یکی از دستاورد مهم این عملیات این است که امروز جنایت صهیونیست‌ها بر کسی پوشیده نیست و همه جهان امروز صهیونیست ها را لعن می کنند.

 

دبیر کل جمعیت دفاع از ملت فلسطین با اشاره به فعالیتهای این جمعیت که از دوران انتفاضه دوم آغاز شده است، گفت: ما دست همه افرادی را که قصد فعالیت و همکاری در زمینه حمایت از آرمان فلسطین را دارند به گرمی می فشاریم.

 

مولانا سراج الحق، نماینده جماعت اسلامی پاکستان نیز ضمن تشکر از فعالیت های جمعیت  دفاع از ملت فلسطین در حمایت از آرمان فلسطین گفت: از ابتدای انقلاب اسلامی، امید دفاع از ملت فلسطین در ایران روییده شد و آن زمان که کسی از فلسطین حرفی نمی زد، امام خمینی (ره)از علم حمایت از فلسطین را برافراشت. وی افزود: امام خمینی در ایران و شیخ ابوالعلا مودودی در پاکستان فراتر از تفاوت های مذهبی در حمایت از فلسطین قدم برداشتند و مردم را به این امر دعوت کردند.

 

 

 

وی افزود: حاکمان ما از خدا نمی ترسند اما از آمریکا می ترسند. ما در کراچی و اسلام آباد یک تظاهرات باشکوه برگزار کردیم و انشالله در روزهای پیش رو یک تظاهرات یک میلیونی در لاهور برگزار خواهیم کرد و حاکمان کشورها هم باید بدانند که مانند ایران باید با رژیم صهیونیستی مبارزه کرد.

 

 

در این دیدار که مدیرعامل خبرگزاری قدس (قدسنا)  هم حضور داشت، طرفین بر لزوم همکاری و هم افزایی بین خبرگزاری قدس و خبرگزاری تخصصی وابسته به جماعت اسلامی پاکستان تاکید کردند.

رهبر جماعت اسلامی پاکستان نیز با اهدای ماهنامه پیام اسلام آباد، خواستار همکاری گسترده با خبرگزاری قدس در زمینه حمایت از آرمان فلسطین شد.

 

 

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا