اتحادیه بین المللی نوجوانان و جوانان مخالف اشغالگری

کمیسیون های تخصصی پنجمین اجلاس همبستگی با کودکان و نوجوان فلسطینی برگزار شد

کمیسیون های تخصصی پنجمین اجلاس همبستگی با کودکان و نوجوان فلسطینی (یادواره محمد الدوره) در روز جمعه 8 مهر ماه سال 1401 (در دو نوبت صبح و عصر) در چهار موضوع مقاومت، تحریم، آپارتاید صهیونیستی و شبکه سازی فعالیت ها با حضور میهمانان خارجی در سالن اجلاس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران برگزار شد.
در ابتدای این اجلاس احمد رضا روح الله زاد رئیس کمیسیون های تخصصی درباره اهمیت برگزاری این کنفرانس و جزئیات این کمیته های توضیحاتی داد و مقاومت ، تنها راه آزادی فلسطین ، شبکه سازی و گسترش همکاری سازمان های مردم نهاد حامی فلسطین در سطح جهانی ، ضرورت گسترش بی دی اِس ( تحریم رژیم کودک کش صهیونیستی ) برای تحدید فعالیت اسرائیل در سطح جهانی ، آپارتاید رژیم کودک کش صهیونیستی ، تهدیدی فوری برای صلح جهانی مقاومت، تحریم، آپارتاید صهیونیستی و شبکه سازی فعالیت ها را چهار موضوع کمیسیون های تخصصی اعلام کرد.
در ادامه دکتر مصطفی یوسف اللداوی آزاده فلسطینی اهل غزه و دبیر اتحادیه جهانی علمای مقاومت و نماینده سابق جنبش حماس در سوریه و لبنان در سخنانی تاکید کرد از جمهوری اسلامی ایران تشکر می کنم که از همان روزهای نخست پیروزی انقلاب اسلامی به حمایت همه جانبه از مساله فلسطین پرداخت و امت اسلام را به آزادی فلسطین فراخواند. ایران با وجود تمام مشکلات و رنج و سختی که با آن به سبب تحریمهای ظالمانه روبرو است، هرگز مسئله فلسطین را فراموش نمی کند و این نشان می دهد که فلسطین، هدف و عنوان نخست در ایران است.

وی افزود: آزادی و نبرد به خاطر فلسطین یک وظیفه الهی است و مساله فلسطین تنها یک مساله فلسطینی عربی نیست، بلکه یک مساله اسلامی و جهانی است.
اللداوی ادامه داد پیام ایران به امت اسلام این است که وظیفه همه ما دفاع از فلسطین است و این کنفرانس بر بخش مهمی از مساله فلسطین تمرکز می کند. مشکل امروز اسرائیلی ها کودکان و این نسلهای آگاه و بیدار فلسطینی است، امروز کودکان قادر به شکست رژیم اسرائیل هستند.
مشکل امروز اسرائیل وجود نسلهایی است که فلسطین در اعمال وجودشان نقش بسه است. ایمان و عقیده به فلسطین در میان همه فلسطینیان حتی کسانی که فلسطین را ندیده و خارج از فلسطین به دنیا آمده اند، در حال تقویت است و این سلاح عقیده را باید به نسلهای آینده منتقل کنیم.

وی در ادامه گفت: عقیده آزادی فلسطین در میان همه فلسطینیان و غیر فلسطینیان در حال تقویت است، ما معتقدیم که اسرائیل رو به زوال است، نسل فعلی اسرائیلی ها نسلی ضعیف است و عقیده ای برای جنگیدن ندارند و خودشان می دانند که رژیم اسرائیل رو به زوال است.
اللداوی در ادامه خاطر نشان کرد: امروز مقاومت روز به روز در حال گسترش است و توانمندی هایش روز به روز افزایش می یابد، ما امروز شاهد وحدت میادین در فلسطین هستیم، امروز مقاومت تنها به دفع تجاوزگری فکر نمی کند بلکه به آزادی سرزمین فلسطین می اندیشد و نبرد آینده در عمق و قلب صهیونیستها خواهد بود، وحدت میادین معادله ای کارامد است که رژیم اسرائیل به دنبال نابودی آن است، اما مقاومت اتاق مشترکی دارد که به دشمن صهیونیستی اجازه تعدی به فلسطینیان در کرانه باختری یا نوار غزه و دیگر سرزمینهای اشغالی را نمی دهد.

وی با اشاره به کینه شدید صهیونیستها از کودکان فلسطینی و بیان این نکته که هر روزه ده ها کودک فلسطینی هدف تعدی اشغالگران قرار می گیرند، گفت امیدوارم که کنفرانس بعدی ما در فلسطین پس از آزادی آن برگزار شود.

خالد القدومی نماینده جنبش حماس در ایران سخنران بعدی این اجلاس بود که طی سخنانی تاکید کرد؛ مقاومت تنها راه برای آزادی فلسطین است، مقاومت فراگیر و در حال پیشرفت و برخاسته از ایمان با ویژگی شجاعت و صلابت است، هدف و خط اساسی که همه فلسطینیان دنبال می کنند، آزادی تمام فلسطین از نحر تا بحر است.

مبارزه فلسطینیان از سنگ شروع شد و به موشکهای نقطه زن و دقیق رسیده است، از راهپیمایی شروع شد و به پهپادها رسیده، از مقهوم دفاع به مفهوم ابتکار عمل رسیده است، یعنی مقاومت از تمام سرزمین فلسطین دفاع می کند، مانند نبرد اخیر شمشیر قدس.

وی به تحمیل معادله بازدارندگی از سوی جوانان فلسطینی بر صهیونیستها اشاره کرد و گفت رژیم اشغالگر هرگز امنیت نخواهد داشت اگر ملت ما امنیت نداشته باشد.

القدومی تاکید کرد مقاومت تنها زبانی است که اشغالگران می فهمند و تنها راه برای آزادی سرزمین فلسطین و بازپس گیری حقوق مشروع فلسطینیان است و وظیفه امت اسلام یاری رساندن به مقاومت با مال و سلاح و مبارزه با دشمن مشترک یعنی رژیم صهیونیستی و توقف روند بیهوده عادی سازی روابط با این رژیم از سوی برخی کشورهای عربی است.
شیخ «نزیه فیاض» رئیس کشافه امام مهدی ( عج ) حزب الله لبنان دیگر سخنران این اجلاس بود که خاطر نشان کرد جمهوری اسلامی ایران و امام خمینی(ره) و امام خامنه ای مساله فلسطین را مساله نخست قرار دادند هر چند دیگر کشورها به آن خیانت کردند.

وی افزود محمد الدره اولین کودک فلسطینی نیست که رژیم صهیونیستی وی را به شهادت رساند و آخرین کودک هم نخواهد بود، محمد الدره نماد و الگویی برای دو موضوع و صحنه است، یکی در صحنه مبارزه با رژیم قاتل صهیونیستی و دیگر در صحنه فلسطین به عنوان نماد مقاومت و مبارزه ضد اشغالگری.

وی ادامه داد : مقاومت ملت فلسطین،بیانگر اراده امت اسلام است، هویتی که رژیم اشغالگر تاب تحمل آن را ندارد، مقاومت واکنش طبیعی به جنایات اشغالگران است و تنها راه مقابله با اشغالگری است و باید نسل به نسل با هر هزینه‌ای که باشد منتقل شود و از اینجاست که نقش اساسی جوانان و نوجوانان امت اسلام نمایان می شود.

شیخ نزیه فیاض خاطر نشان کرد: ما در لبنان، کشور مقاومت توانستیم با قدرت مقاومت و شهادت بر رژیم صهیونیستی پیروز شده و سرزمین خود را از اشغال این رژیم آزاد کنیم، ما نسلهای پیروزی حال حاضر و آینده هستیم که تربیت یافته مکتب امام خمینی(ره)، امام صدر و شهید چمران و راغب حرب و عماد مغنیه و قاسم سلیمانی و المهندس هستیم، ما در مسیر مقاومت و پیروزی های آینده قرار داریم و همانطور که سید حسن نصرالله گفت زمان پیروزیها فرا رسیده و زمان شکستها به سر رسیده است

شیخ عقیل الکاظمی از شخصیتهای مقاوم عراقی و رئیس موسسه نداء الاقصی در سخنانی به مسئله تحریم رژیم صهیونیستی اشاره کرد و گفت سیاست غربی ها، تفرقه کن حکومت کن، بوده است، همه کشورهای غربی با یکدیگر متحد هستند، آیا زمان آن فرا نرسیده که ما مسلمانان و اعراب هم متحد شویم و به ملت فلسطین که در معرض جنایات و کشتار قرار دارد، کمک کنیم؟

وی با اشاره به اینکه کالاهای رژیم صهیونیستی با عناوین دیگر همچون ساخت اردن به بازار کشورهای عربی از جمله عراق سرازیر شده، تصریح کرد اگر رژیم صهیونیستی و حامیان آن را تحریم کنیم، قطعا معادله تغییر خواهد کرد، ما باید بازار مسلمانان را به کالاهای با کیفیت اسلامی تجهیز کنیم و جنبش تحریم کالاهای رژیم صهیونیستی را گسترش دهیم.

شیخ عقیل الکاظمی مسئله مهم دیگر را ضرورت مقابله با عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی دانست.
خانم دکتر زهره الهیان نماینده مجلس شورای اسلامی ایران و عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی و نیز عضو فراکسیون فلسطین و مهدی شکیبایی رئیس فرهنگسرای رسانه و عضو کمیسیون سیاسی جمعیت دفاع از ملت فلسطین از دیگر سخنرانان این اجلاس بودند.

شکییابی با اشاره به جنبش تحریم رژیم صهیونیستی خاطر نشان کرد استراتژی محور مقاومت، آزادی فلسطین و تشکیل دولت در تمام سرزمینهای فلسطینی از نحر تا بحر است، در حالی که استراتژی جنبش تحریم و نهایت افق و چشم اندازی که دنبال می کند، مسئله تشکیل دو دولت است.

الهیان هم با اشاره به جنایات وحشیانه رژیم صهیونیستی به ویژه علیه کودکان و کشتار 35 کودک طی ماههای اخیر اشاره کرد و گفت این جنایات باعث شد تا ملتهای مسلمان و آزاده جهان به فکر انزوای رژیم صهیونیستی بیفتند و کمپینهایی برای تحریم این رژیم به راه اندازند.

وی افزود انزجار و تنفر از رژیم صهیونیستی خاص ملتهای اسلامی نیست بلکه ملتهای غیر مسلمان و آزاده جهان هم امروزه خواهان تحریم رژیم صهیونیستی هستند.

الهیان با اشاره به تصویب قوانینی علیه رژیم صهیونیستی در مجلس شورای اسلامی ایران و تاکید بر تحریم همه جانبه اشغالگران گفت: متاسفانه باید گفت مصوبه اجلاس سران کشورهای اسلامی در سال 1987 در کویت نه تنها اجرا نمی شود، بلکه شاهد عادی سازی روابط از سوی برخی کشورهای عربی با رژیم صهیونیستی هستیم.

به گفته وی، تحریمهای رژیم صهیونیستی تا کنون حدود 9 و نیم میلیارد دلار به این رژیم خسارت وارد کرده است و نوجونان و جوانان حامی ملت فلسطین در کشورهای خود باید جنبش تحریم رژیم اشغالگر را فعال کنند.

گفتنی است پنجمین اجلاس بین المللی همبستگی با کودکان و نوجوانان فلسطینی ” یادواره شهید محمدالدره ” از تایخ 6/7/1401 تا 10/7/1401 به همت اتحادیه بین المللی نوجوانان و جوانان مخالف اشغالگری با حضور 70 نفر از شخصیت های سیاسی و فرهنگی و جوانان فعال در حوزه فلسطین از اقصی نقاط جهان از 16 ملیت در شهر تهران درحال برگزاری است .

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا